Македонија

Војна се спрема, Харадинај барал 200.000 “Избеглици” * да примиме на средбата со Зоран Заев викендов?!

 

На Твитер осамна твит во кој Твитер Профилот под име Пази ЛЕЏА движење Бојкотирам, лиферува информација во која се вели дека на средбата која се одржа изминатиов викенд помеѓу премиерот на РМ. Зоран Заев и косовскиот Рамуш Харадинај, наводно од страна на Харадинај било побарано од Заев Македонија да прими 200000 бегалци од Косово ( слично на 1999 ) како резултат на претстоечки конфликт во покраината кој според Пази ЛЕЏА движење Бојкотирам би било  смислено сценарио да се обвини Србија и дестабилизација на регионот со цел прекинување на патот на свилата и коридорот Солун – Скопје – Белград ,кој е стратешки за Кина и Русија.

https://twitter.com/LOshGZE/status/1133372430150447104

Related posts

Leave a Comment