Регион

Во експлозија од автомобил бомба во Турција, загинаа седум лица

 

Анкара – Седум лица загинаа, а десет се повредени кога импровизирана бомба експлодира во југоисточна Турција додека минуваше возило со локално население.

„Се верува дека експлозивот бил поставен членови на Курдистанската работничка партија“, се вели во соопштението од канцеларијата на гувернерот на Дијарбакир.

Експлозијата се случила во областа Кулп во Дијарбакир.

Related posts

Leave a Comment