Временска Прогноза

Времето денеска, облачно со магла во котлините

Related image

 

Во Македонија денеска ќе преовладува облачно и постудено време, со магла во котлините во поголем дел од денот. Во останатите делови на земјата ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Температурата ќе се движи од -1 до 13 степени. Во Скопје слично време со максимална температура до 11 степени.

Related posts

Leave a Comment