Временска Прогноза

Времето денеска, промелниво облачно со локален дожд

Во текот на денешниот ден во Македонија ќе преовладува променливо облачно време, со услови за краткотраен локален дожд. Наутро по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла. Максималната темература ќе достгне до 20 степени. Во Скопје слично време, со максимална температура од 18 степени.

Related posts

Leave a Comment