МакедонијаФБ Статуси

Героски до СДСМ: Кога СДСМ ќе се преименуваат во СДССМ?

 

Кога планира СДСМ да се преименува во СДССМ – Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија? Онака, ми текна…напиша на својот ФБ профил новинарот Бранко Героски кој периодов е актуелен поради аферата Рекет.Јас тврдам дека синтаксички, скратеното име од РСМ е Македонија. МНР во упатство до медиумите тврди дека скратеното име е Северна Македонија. Ако е во право Владата односно нејзиното МНР, СДСМ мора да си го смени името во СДССМ,додаде тој во коментар на својот пост.

Героски пред неколку дена побара извинување од Заев откако тој на прес-конференција рече дека нема да дозволи еден педер, суетен новинар и неколку криминалци да му ја срушат власта.

 

Related posts

Leave a Comment