ХРОНИКА

Грабеж во казино : Убиени две лица!

Разбојништво на казино во близина на граничниот премин Блаце-генерал Јанковиќ од македонска страна, убиени две лица рано утрово.

Утрово во четири часот и 47 минути, во скопската полиција било пријавено дека четири вооружени лица влегле во казиното на улицата Јадранска Магистрала и почнале да пукаат во Х.Х. (22) од Косово, кој починал на лице место .Додека беше објавено дека Б.Н. (20) од селото Крушопек, во близина на Скопје , кој бил ангажиран како службеник за обезбедување во казино, бил удрен со кундак од пиштол и починал од последици од ударот.

Напаѓачите потоа ги зеле парите од касата и побегнале.

Македонските полиција превзема чекори да ги пронајде сторителите на ова дело и да го решат случајот.

Related posts

Leave a Comment