Македонија

Детали од МВР за апсењето на лидерот на „Христијанско братство“

Детали од МВР за апсењето на лидерот на „Христијанско братство“

СВР Тетово го уапси Жарко Гроздановски, „лидер” на организацијата „Христијанско братство“, кој со видео–снимка објавена на социјалната мрежа фејсбук му се закануваше на премиерот Зоран Заев и на сите останати членови на владата, соопшти министерството за внатрешни работи.

Од МВР велат дека вчера во 19 часот и 50 минути во Тетово е уапсено 46-годишното лице Ж. Г. Од селото Брвеница, Тетово, кое околу 15 часот на социјалните мрежи, објави видео со заканувачка содржина. По целосното расветлување на случајот, против него ќе биде поднесена тужба.

Related posts

Leave a Comment