Регион

ДЕЈАН ЛУЧИЌ : ДОКТОР КОН ДОБИВА 170000 ДОЛАРИ ОД СЗО ДА ГИ ТРУЕ ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА СО ВАКЦИНИ

Dejan Lučić: Mi Srbi moramo da imitiramo Jevreje!

Познатиот српски публицист и теоретичар на заговори, Дејан Лучиќ упати сериозни обвиненија против Петар Кон, главниот епидемиолог во владата на премиерот Вучиќ.

Доктор Кон од СЗО добива 170000 долари за да не труе со вакцини, изјави Лучиќ повикувајќи се на разузнавачки извори.Кон, кој во српската влада ја игра улогата на македонскиот Филипче, деновиве остро го нападна најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ поради изјавата дека по ниедна цена не сака да ја прими најавуваната вакцина против Ковид.Тој го нарече Новак неедуциран и несериозен, не пропуштајќи да повтори како новата вакцина не само што е корисна туку ќе биде и задолжителна за сите граѓани, нешто што и Филипче го изјави пред македонската јавност.

Лучиќ потенцираше дека Кон е продолжена рака на СЗО која е алатка на темната светска влада во сенка, предводена од Бил Гејтс, Џорџ Сорос и Ротшилд на кои претседателот на САД, Доналд Трамп остро им се спротивставува. Вакцината против Ковид е патентирана во 2015 година, во исто време кога и самиот вирус е патентиран и има за цел преку неа да се инјектира нано честичка или микрочип преку кој светската сатанистичка елита ќе обезбеди целосна контрола врз светската популација, додаде Лучиќ.

 

 

Related posts

Leave a Comment