Свет

ДОНАЛД ТРАМП : „ПОРАДИ ОБАМАГЕЈТ, ВОТЕРГЕЈТ ИЗГЛЕДА КАКО МАЛИ КОМПИРЧИЊА!“(ВИДЕО)

ВАШИНГТОН, ДЦ - 10 ноември: Избраниот претседател Доналд Трамп (Л) слуша како американскиот претседател Барак Обама зборува за време на состанокот во Овалната канцеларија на 10 ноември 2016 година во Вашингтон. Предвидено е денеска Трамп да се состане со членовите на раководството на републиканците во Конгрес подоцна на Капитол Хил. (Фото: Вин…

Претседателот на САД, Доналд Трамп, продолжи да покренува прашања за поранешниот претседател Барак Обама кој ја шпионирал неговата кампања за време на изборите во 2016 година.

„ОБАМАГЕЈТ НАПРАВИ ВОТЕРГЕЈТ ДА ДЕЛУВА КАКО МАЛИ КОМПИРЧИЊА!“ тој напиша на Твитер со големи букви.Претседателот презентираше нови информации кои докажуваат дека администрацијата на Обама го шпионирала, додавајќи ги на обвинувањата од претходно:

„Новите докази даваат ЈАСНОТИЈА дека администрацијата на Обама ШПИОНИРАЛА, на невиден начин, за време на кампањата на Трамп и пошироко, па дури и на Сенатот на Соединетите држави“, напиша тој.

Трамп ја помина вечерта во вторникот на „Твитер“ објавувајќи вести и информации за истрагата за руската „измама“, откако в.д. директорот на националното разузнавање Рик Гренел го помина својот последен ден декласифицирајќи нови документи за случајот.

Во вторникот, секретарката за печат на Белата куќа, Кејли Мек Енани, посочи дека ново потврдениот директор за национално разузнавање Џон Ретклиф може да објави повеќе информации за тактиките што ги користеле ФБИ и администрацијата на Обама за шпионирање на кампањата на Трамп.

„Овој претседател го надгледуваше ОДНИ (Канцеларијата на директорот за национална разузнавачка служба), кој на американскиот народ им даде многу информации што мислам дека имаат право да ги видат“, рече таа за време на брифингот за медиумите. „И една од работите што ги побара претседателот е, каде се 302-те – резимеа од тоа интервју со Мајкл Флин?“

 

 

 

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!