Свет

Драматичен говор на Доналд Трамп: „ЌЕ БИДАМ УАПСЕН ВО ВТОРНИК“!

UHAPSIĆE ME U UTORAK! Dramatično obraćanje Donalda Trampa: SPREMNI SU! Bivši lider SAD pozvao pristalice na proteste!

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврди дека ќе биде уапсен во вторник поради обвиненијата дека и платил на порно актерката Сторми Даниелс да молчи за нивната наводна афера.

Адвокатите на Трамп, наводно, и платиле на Даниелс да молчи пред шест години, а њујоршките обвинители размислуваат дали има основа за покренување обвинение, пишува Дејли мејл.

Трамп на својата медиумска платформа рече дека канцеларијата на ДА во Менхетен е подготвена да го уапси во вторник поради овие наводи.

Тој рече дека се работи за политички мотивирана акција бидејќи, како што тврди, приказната за неговите пари е „стара“, а ги повика своите поддржувачи на протести.

Related posts

Leave a Comment