Свет

Ердоган: Не се откажувам од Русија ниту од рускиот гас

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека Турција не може да ја напушти Русија.

– Турција не може да се откаже од Русија и рускиот гас. Турција не може да ја отфрли Русија, рускиот гас, ова е стратешко прашање – рече Ердоган, пренесува РИА Новости.

Related posts

Leave a Comment