Здравје

Застрашувачки нови податоци за можни чипови во вакцините – погледнете како се составуваат нано формациите(ВИДЕО)

Застрашувачки нови податоци се појавија во шоуто на Stew Peters. Негов гостин беше Мет Тејлор, електроинженер кој тврди дека има докази дека вакцините против Ковид содржат наночипови кои сами се собираат кога се изложени на електромагнетно зрачење.

Мет Тејлор ги набљудувал вакцините под микроскоп додека ги изложувал на нормално зрачење на фреквенциите што ги имаат мобилните телефони во стандардна 4G мрежа. Тој тврди дека почнале да се формираат формации кои личат на електрични кола. Сето тоа го снимил и како тоа изгледа се гледа на видеото, се работи за страшни формации.

Мет Тејлор упати покана до сите заинтересирани експерти да се обидат да го повторат неговиот експеримент и да докажат дека е во право или не. Дополнително, ова може да објасни зошто вакцините mRNA Covid мора да се чуваат на апсурдно ниски температури (-40 до -70 Целзиусови) пред употреба, многу поладно од која било вакцина досега. Затоа што ако не беа замрзнати, тие формации може да почнат да се формираат веќе во шишенцето .

Погледнете го видеото:

 

 

Related posts

Leave a Comment