Ударна Вест

ЗАХАРОВА: ЌЕ ОДГОВОРИМЕ СООДВЕТНО НА НЕПРИЈАТЕЛСТВОТО ОД МАКЕДОНИЈА

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на руската федерација, Марија Захарова, истакна дека ваквата одлуката на Македонија е непријателски чекор и продолжување на курсот кон „брзо распаѓање на билатералните односи со Русија“. 

„Ќе бидеме принудени да се одмаздиме“, рече таа

 

Related posts

Leave a Comment