Свет

Зеленски под дејство на алкохол и други супстанции: Исплива снимката која тој ја избриша(ВИДЕО)

Вработените во администрацијата на претседателот на Украина, Владимир Зеленски, побрзаа да го тргнат од официјални извори видеото на кое тој пијан се врти во претседателската фотелја и се однесува многу непромислено. Во раните утрински часови во понеделникот, 18 април, Зеленски сними ново обраќање до народот на неговата земја.

На видеото се гледа дека Зеленски претерал со алкохол или други „забавни супстанци“, но решил да не одбие уште еден апел до својот народ. Својот говор прво почнал да го чита на хартија, но потоа се префрлил на импровизација.

Украинскиот претседател уште еднаш вети безусловна победа, а потоа покажа некои документи. А при јасното снимање од столчето што се вртеше, Зеленски по којзнае кој пат покажа скулптура на порцелански петел во својот кабинет, за што се заблагодари. Голем број на следбеници кои го виделе видеото во живо коментираат дека украинскиот „хетман“ бил многу пијан.

Интересно е што Претседателскиот секретаријат сепак го објави видеото по официјална наредба на Зеленски, за по некое време да го избрише. Сепак, ништо не исчезнува на Интернет без трага.

Брзото отстранување не помогна. До утрото, содржината отстранета од официјалниот канал Телеграм се рашири низ мрежата за само неколку часа.

 

Related posts

Leave a Comment