Занимливости

ИЗДАВАМЕ СОБИ САМО НА НЕВАКЦИНИРАНИ: Сопственичка на италијански пансион ги запали социјалните мрежи!

Apartment for Sale at Elegant Apartment with splendid views over the Roman  Forum Rome, Rome, Italy | Italy luxury, Luxury real estate, Estate homes

Ние не прифаќаме луѓе кои биле вакцинирани против ковид19, ниту нашиот персонал не е вакциниран, а оние што го примиле лекот не треба да доаѓаат, е оглас што ги збуни Италијанците, а сопственичката на пансионот коај го објави, вели дека таа само сакала да ги охрабри луѓето да размислуваат.

Огласот предизвика голем број коментари на социјалните мрежи, а сопственичката вели дека не сакала да провоцира никого.

Во интервју за весникот „19 век“, таа објасни дека, како што вели, ни се наметнува „зелен пасош“ како гаранција дека сме вакцинирани и како предуслов за патување и смета дека тоа е дискриминација на оние кои сакаат да изберат слободно да се имунизираат или не “.

Покрај негативните коментари, напади и критики, сопственичката доби поддршка од многумина кои се противат на вакцинацијата.

Сепак, таа беше принудена, поради поројот на пораки и негативни коментари, да го повлече огласот.

Таа не ги коментираше критиките, за кои тврди дека „сами по себе се доволно јасни“.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!