Свет

ИЗМАСАКРИРАН РУСКИ ВОЈНИК НАЈДЕН ВО ПОДРУМ ВО ХЕРСОН: Тело без нозе, пресечено грло! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО!)

Руска Федерација, војник

Руските безбедносни сили открија просторија за мачење и минирано тело во униформа на руската армија без нозе, во селото Зеленовка, седум километри североисточно од Херсон.

– Минирано тело, најверојатно на руски војник, е пронајдено во подрумските простории на кафулето „Стар Даб“ до патот М-14. На телото се наоѓаат остатоци од воената униформа на руските вооружени сили. Телото е без нозе, со траги од мачење и пресечено грло – изјави за Спутник претставник на безбедносните сили кои учествуваа во операцијата во која беше откриена просторијата за мачење.

Според него, околу кафулето биле расфрлани шприцеви, најверојатно со дрога, како и голем број пластични пакувања за американските противтенковски системи „Јавелин“, со кои Американците ја снабдуваат украинската армија и членовите на екстремистичките баталјони.

На видеото се гледа дека покрај телото има предмет за кој припадник на безбедносните сили вели дека е противтенковска мина и додава дека во близина има ТНТ.

 

Related posts

Leave a Comment