Занимливости

Иконата на Пинк Флојд, Роџер Вотерс му одговори со ,,Fuck You на Цукерберг, нема да бидам дел од твоето срање”(ВИДЕО)

“No fuckin’ way,” рече Вотерс како одговор на нивната голема парична понуда. „Јас нема да бидам дел од ова срање, Цукерберг“

Роџер Вотерс, основачкиот член на Пинк Флојд, вели дека го одбил Фејсбук откако компанијата побарала дозвола да користи песна за реклама на Инстаграм.

Според извештајот на Ролинг Стоун , Вотерс на неодамнешниот настан Про-Жулијан Асанж за печатот изјави дека компанијата на Цукенберг сака да го користи класикот „Another Brick in The Wall, part 2“ од 1979 година.
„Пристигна утрово, со понуда за огромна, огромна сума пари“, рече Вотерс на настанот во врска со понудата. “И одговорот е,” ‘F–k you. No f–in’ way.'”

Тој додаде: „Јас само го споменувам тоа затоа што ова е подмолен обид од нив да преземат апсолутно сè. Јас нема да бидам страната на овој бик —-, [Марк] Цукерберг“.
Фејсбук сè уште не ја коментирал јавно понудата.

Related posts

Leave a Comment