Занимливости

Имам Луд да сам Папир: Полицијата во Чешка трага по возач кој возел „Формула“ на автопат(ВИДЕО)

Возачите на автопатот во Чешка беа прилично изненадени кога забележаа тркачки „автомобил формула“ позади, до и пред нив.

Чешката полиција соопшти дека трага по возачот на „Формула“, кој со голема брзина се движел по чешкиот автопат.

Видеата доаѓаат од автопатот кај Прибрам во Чешка, а припадниците на полициската служба бараат помош од граѓаните, доколку имаат повеќе информации.

Анализирајќи го автомобилот, јасно е дека не се работи за болид од Формула 1, туку за постар модел на автомобил GP2 , кој, се разбира, е забрането да се вози по јавни патишта, пренесуваат медиумите.

 

Социјалните мрежи беа преплавени со видео снимки на кои возачи на автопат ги прегази „болид на Формула 1“.

 

Related posts

Leave a Comment