Македонија

Инцидент со огнено оружје во Арачиново, еден ранет

 

Едно лице е рането со огнено оружје попладнево во скопско Арачиново. Како што дознава Алсат, повреденото лице е пренесено во градската болница. Полицијата е на местото на настанот и го расчистува случајот.

Related posts

Leave a Comment