Свет

КАДИРОВ: „Бајден води сатанистичка политика“

BIDEN “NAMED” CZECH REPUBLIC, KADIROV ANSWER IMMEDIATELY: Surprising news  from the leader of the Russian mountain republic

Земјите во светот, во кои доминира муслиманското население, не се приклучија кон санкциите против Русија, што укажува дека муслиманите секогаш се на страната на вистината и правдата, изјави лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров, пренесува РИА Новости.

Тој изјави дека американскиот претседател Џозеф Бајден, како што тврди, „иако има човечки изглед, води сатанистичка политика, отежната од сенилната деменција“.

„За мене, како муслиман, задоволство е што целиот исламски свет ја поддржа Русија во нејзината борба против универзалното зло. Ниту една земја во светот, во која преовладува муслиманското население, не се приклучи на санкциите против Русија“, напиша Кадиров на Телеграм.

Тој ги именуваше оние земји кои не се приклучија на санкциите и им се заблагодари во име на 30 милиони муслимани во Русија.

„Горд сум што сум муслиман и гледам како сите муслимани се обединија со нас и го изразија својот недвосмислен став против Западот. Затоа, без разлика како Бајден и неговите послушници му помогнаа на режимот во Киев, нема да оставиме мирис на нацисти, бандеровци и сатанисти во Украина“, рече Кадиров.

Related posts

Leave a Comment