Свет

Кадиров го повика командантот на „Азов“ да излезе на бојното поле „да завршиме еднаш засекогаш“

 Kadirov najavio napade na teritoriji cele Ukrajine

Претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров му се обрати на командантот на неонацистичкиот баталјон „Азов“ кој се крие во подрумите на фабриката „Азовстал“ во Мариупол и го покани да се покаже на бојното поле.

„Се обраќам на командантот на Азов, кој е во бункерот на Азовстал. Не ви е срам да држите болни, жени, стари луѓе? Излезете на бојното поле, покажете се и да завршиме еднаш засекогаш!“, рече Кадиров во видеото објавено на неговиот Телеграм канал.

Related posts

Leave a Comment