Свет

Ким Џонг-Ун во стаклен ковчег?

 

Пјонгјанг – Шпекулациите за состојбата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун продолжија и денес, со фотографија на Ким во стаклен ковчег која се појави на кинеската социјална мрежа „Веибо“.

Фотографијата ја објави потпретседателката на тв  мрежата “Интернешнал бизнис тајмс” со седиште во Хонг Конг, повикувајќи се на „прилично сигурен“ извор.

Сепак, не е потврдено дали фотографијата е автентична или е монтирана.

 

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!