Македонија

Кирацовски на распит во Обвинителството

 

Поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, во денеска треба да даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал за случајот „Рекет“.

Вчера, за истиот случај, во Обвинителството, во својство на лице од кое може да се добијат посебни известувања, исказ даваше пратеничката од СДСМ и почесен претседател на „Меѓународниот сојуз“ на Боки 13, Фросина Ремеснки.

Related posts

Leave a Comment