Свет

Командант на Хезболах убиен во јужен Либан

Hezbollah commander killed, raising fears of retaliatory strike ...

Телото на еден од командантите за контраразузнавање на Хезболах, Али Мухамед Јунис, беше пронајдено во јужниот дел на Либан, јави иранската новинска агенција Фарс.

Мухамед Јунис беше еден од клучните контраразузнавачки агенти на проиранскиот Хезболах во тој дел од Либан.

Телото на командантот на Хезболах беше пронајдено поред автомобил. Тој бил застрелан со огнено оружје, а на неговото тело биле забележани неколку прострелни рани.

Сè уште не е познато кој е виновен за неговата смрт.

Related posts

Leave a Comment