Свет

Конвој возила за поддржка на Трамп од Тел Авив до Ерусалим

Фото: ЕПА-ЕФЕ / АБИР СУЛТАН

Конвој автомобили украсени со американски знамиња и натписи кои го промовираат Доналд Трамп, денес го мина патот од Тел Авив кон Ерусалим.

Таму се одржа митинг пред американската амбасада, на кој беше искажана поддршка за претседателот на САД на претстојните избори.

Поворката од дваесетина возила беше организирана од републиканците во Израел, објави АП.

Related posts

Leave a Comment