Свет

Кремљ : Трамп не доаѓа во Русија за денот на победата

Фото: Депостифотос / матвеј

Москва – Американскиот претседател Доналд Трамп нема да дојде во Русија за да го одбележи 9 мај, денот на победата над фашизмот во Втората светска војна, соопшти Кремљ.

Според изјавата, САД ја известиле Москва, додаде Ројтерс.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, им рече на новинарите дека Москва сè уште не знае кој ќе ги претставува САД на комеморацијата на 9 мај.

Related posts

Leave a Comment