Свет

Кси Џинпинг пристигнува во Москва во државна посета

Кси Џинпинг пристигнува во Москва во државна посета

Авионот слета на меѓународниот аеродром Внуково

/

 

Рускиот претседател Владимир Путин и Кси Џинпинг ќе се сретнат во Москва на неформален ручек во понеделник, 20 март, а  преговорите ќе се одржат на 21 март .

Како резултат на разговорите  се очекува изјава .

Според Јуриј Ушаков, помошник на претседателот за меѓународни прашања, во Кремљ лидерите на земјите  меѓу другото ќе разговараат и за конфликтот во Украина.

Related posts

Leave a Comment