Кошарка

Легендарниот НБА кошаркар Стив Неш со пофални зборови до Словенецот Лука Дончиќ

  • Лука Дончиќ игра одлично во својата прва сезона во НБА-лигата, па минатата ноќ се запиша во историјата, откако израмни рекорд на легендарниот Меџик Џонсон.

Еден од легендарните кошаркари, Стив Неш имаше само пофални зборови до Дончиќ, кој рече дека словенечкиот кошаркар има навистина голем квалитет.


Дончиќ е фантастичен. Тој има голем квалитет и одлично чувство за игра. Може да направи премногу работи на теренот и веќе е дел од историјата во НБА-лигата. Досега не сме виделе вакво нешто, барем не на негови години“, вели Неш.

Related posts

Leave a Comment