Тенис

Ловрен им објасни на Австралијците околу Ѓоковиќ, погледнете на семафорот!

Најдобриот светски тенисер вечерва во 23:30 часот по средноевропско време повторно ќе се појави пред судот во Мелбурн, овојпат Федералниот суд кој ќе донесе конечна одлука за можноста Новак Ѓоковиќ да остане понатаму во Мелбурн.

Од сите страни пристигнуваат различни коментари и реакции, а еден од најинтересните коментари на Твитер го даде хрватскиот фудбалер Дејан Ловрен кој уште еднаш му даде поддршка на Ѓоковиќ.

„На Новак му испраќам голема поддршка. Не се откажувај, издржи ја оваа мала тортура во 21 век. Не знаат дека губат со 0:2“, напиша Ловрен.

Ѓоковиќ доби голема поддршка и од Нико Кирјос , но и од многу други …

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!