Свет

Лондон на нозе против ковид мерките: Мета на протестантите, телевиските студија на ББС

PRO TV - Inna, super sexy într-un costum de baie minuscul. Ești perfectă

Студијата на Би-Би-Си во Телевизискиот центар во Западен Лондон беа цел на гневна група демонстранти кои се противеат на владините планови околу „Ковид-19“. Толпата се обиде да провали во зградата, предизвикувајќи судири со полицијата.

Драматичната пресметка на влезот на студијата на Би -Би -Си ја снимија сведоци на местото на настанот. На снимката се гледаат десетина полицајци кои брзаат да ги запрат демонстрантите, кои се појавија со намера да влезат внатре.

Температурата се зголеми бидејќи членовите на протестната група застанаа во човечки синџир пред полицијата, порачувајќи им на колегите демонстранти да држат ред. Толпата, која брзо се зголеми во број, почна да скандира „Срам да ви е!“, Но се воздржа од обид повторно да влезе внатре. Грст деца што стоеја зад толпата се приклучија на скандирањето.

The Met, објави дека се „свесни за групата демонстранти“ надвор од студијата на Би -Би -Си во Вуд Лејн, Вајт Сити.

„Нема апсења, но полицајците присуствуваат и ќе продолжат да ја следат ситуацијата“, рече портпаролот на полицијата.

Би -Би -Си соопшти дека нема да ги коментира безбедносните прашања. Снимките во живо од местото на настанот покажаа луѓе во зградата како поставуваат маси до некои од заклучените врати, што демонстрантите ги зедоа како обид да ги забарикадираат влезовите.

Демонстрантите се недоверливи кон владиното справување со пандемијата „Ковид-19“-конкретно со воведувањето пасоши за вакцини и вакцинацијата на деца. Тие веруваат дека раководството на земјата е во дослух со фармацевтските компании и медиумите за да ја измамат британската јавност и за болеста и за вакцините.

Би-Би-Си очигледно беше издвоен како државен радиодифузер-што, според мислењето на демонстрантите, дејствува во интерес на владата, а не на Британците.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!