Свет

ЛОНДОН, ТОЛПАТА ПРЕТЕПА ПОЛИЦАЕЦ (ВИДЕО)

Tuča u Londonu

Градоначалникот на Лондон Садик Кан и министерот за внатрешни работи Прити Пател изјавија дека се шокирани од сцените на нападот врз полицаец во Лондон, неколку часа откако се појави видеото од инцидентот на социјалните мрежи.

На видеото се гледа полицаец кој се бори со маж, пред да биде нападнат од неколку други лица, кои го удриле и шутирале.

 

Инцидентот се случил недалеку од паркот Фрамптон во Лондон.

Еден од напаѓачите носел бејзбол палка, додека човекот кој стоел до него танцувал и правел „селфија“.

Инцидентот беше остро осуден од градоначалникот на Лондон Садик Кан и министерот за внатрешни работи Прити Пател.

Related posts

Leave a Comment