Свет

Лукашенко: Ако не доведат до работ на бездната – ќе одговориме

МИНСК – Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко изјави дека Белорусија ќе одговори доколку Западот сака да ја доведе до работ на бездната.

„Тоа може да се случи. „Ако сакате да не доведете до работ на бездната, знаете како ќе одговориме на тоа“, посочи Лукашенко, пренесува РИА Новости.

Зборувајќи за ситуацијата во регионот, претседателот на Белорусија рече дека нема да биде лесно и дека Белорусија ќе мора да ги брани своите граници.

Знаеме како да го направиме и ќе го направиме тоа“, посочи Лукашенко, пренесе Танјуг.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!