Свет

ЛУКАШЕНКО: НЕ ЛАЖЕТЕ ЗА МАСАКРОТ ВО БУЧА, ЗНАЕМЕ КОЈ ГО ОРГАНИЗИРАШЕ

НЕ ЛАЖЕТЕ ЗА ТИКВАТА, ЗНАЕМЕ КОЈ ЈА ОРГАНИЗИРАЛ!  Лукашенко им порача на западните медиуми да знаат кој го приреди ШОУ!

Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска најави дека наскоро ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин

Говорејќи за Асошиетед прес, тој им се обрати на западните земји и ги повика да престанат да лажат, пренесува ТАСС.

– Како прво, не требаше да ја наведувате Буча како пример, а не знам колку сте информирани што се случило таму, но ние добро знаеме кој го организирал тоа шоу таму – рече Лукашенко.

Related posts

Leave a Comment