Свет

Маж се обиде да се самозапали кај Капитол во Вашингтон

Еден човек се обидел да се самозапали пред зградата на американскиот Конгрес во Вашингтон, јавува Фокс њуз.

Медицински хеликоптер слета на скалите на Капитол во петокот откако маж се обиде да се самозапали преку улицата од Врховниот суд .

Забележано е дека мажот бил евакуиран во болница.

На 26 април 2021 година, полицијата на Капитол која ја чуваше територијата на комплексот на американскиот Конгрес објави дека е уапсен маж кој влегол во заштитеното подрачје.

Related posts

Leave a Comment