Свет

Маж се разнесе со бомба пред амбасадата на Соединетите држави во Тунис(ВИДЕО)

Локалните медиуми објавија дека напаѓачот активирал експлозив додека управувал мотор, и дека неговата цел била безбедносната патрола на патот што води кон амбасадата, пренесува Спутник.

Според првичните извештаи, пет лица се повредени во нападот и дека само напаѓачот е загинат.

 

Related posts

Leave a Comment