Свет

Макрон нападнат во Париз, доби салва од домати (ВИДЕО)

 Makrona ljudi gađali paradajzom

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, доживеа непријатност за време на неговата посета на комуната Серги во северозападниот дел на Париз.

Демонстрантите за време на посетата фрлаа по него со домати, иако на ова место доби 76 отсто од гласовите.Претседателот на Франција одржа говор во кој вети дека ќе ги сослуша сите гласачи, а подоцна, додека поминуваше низ толпата, се случи овој инцидент.Обезбедувањето се обидело да го заштити со чадор.

 

Related posts

Leave a Comment