Мистерии

МАЈКРОСОФТ ОБЈАВИ (И ИЗБРИША) РЕКЛАМА СО САТУРНОВАТА ОКУЛТИСТКА – МАРИНА АБРАМОВИЌ

На Велики Петок, Мајкрософт објави видео за промовирање на поврзаноста со омилениот уметник на елитата: Марина Абрамовиќ. По масовната реакција, видеото беше поставено на „приватно“ и сите траги од кампањата беа избришани од официјалната веб-страница на Microsoft. Еве за што конкретно беше ова фијаско.

New Project (5)

За да го промовира својот “mixed reality” уред Hololens 2, Мајкрософт се здружи со истакнатата окултистка Марина Абрамовиќ за да создаде уметнички проект со име The Life – Животот. Во промотивното видео објавено на официјалната сметка на „Microsoft“ на “YouTube”, Абрамовиќ е опишанa како „најлегендарниот  жив перформанс уметник кој твори моментално“.

Уметничкиот проект се состои од луѓе кои го носат уредот „Hololens “ за да бидат сведоци на духовната верзија на Абрамовиќ која се појавува од никаде додека шета наоколу додека носи симболичен црвен фустан.

Во видеото, кое беше објавено на Велики Петок, Марина вели дека проектот дозволува да добие форма на бесмртност.

„Жвотот се справува со она што ќе остане откако јас веќе нема да сум таму, и можам да се соочам со себеси, и ова застрашувачко искуство. Навистина како да се соочувате со вашиот сопствен дух, но ова е секогаш големата идеја за бесмртност. Откако ќе умрете, работата никогаш не може да умре затоа што уметничкото дело може да продолжи. Во изведба, делото е само во меморијата на публиката и никаде на друго место. Тука ме чуваат засекогаш”

Untitled

Видеото не беше воопшто добро примено. По наплив на негативни коментари и превртени палци од околу 90%, Мајкрософт го постави видеото на „приватно“. Бидејќи ништо не може да биде избришано од Интернет, видеото повторно го поставија други извори. Мајкрософт исто така ги отстрани сите траги од кампањата од својата официјална веб-страница – иако сè уште се појавува во резултатите од пребарувањето на Google.

2020-04-13-19_19_38-Marina-Abramović’s-The-Life-microsoft-Google-Search

Овој резултат од пребарувањето сега води до – error message. Сè уште гледаме дека Мајкрософт ja опишува Абрамовиќ како „веројатно најценетиот светски  перформанс уметник“.

Факт е дека моќните ентитети како Мајкрософт продолжуваат да ја тушираат Абрамовиќ со бесконечни пофалби. Затоа што не е потребно многу длабинско истражување за да се разбере за што навистина станува збор.

  • МАРИНА АБРАМОВИЌ

Изворите од мејнстримот ја опишуваат Марина Абрамовиќ како перформанс уметник која е позната по „соочување со болката, крвта и физичките граници на телото“. Што е уште поважно, постои моќен елемент што ги проникнува сите нејзини дела: Окултниот ритуал. И навистина перформансот нејзин е всушност ритуал кој предизвикува одредени реакции на психилошко ниво во свеста. Секако окултизмот, мистицизмот или езотеријата или пак Кабалата сами по себе се моќни науки и техники, а тоа дали ќе се употребат или злоупотребат е веќе сосема друга тема. Секако абрахамските религии се создадени од темната елита, и тоа буквално со таа цел да ја потиснт тајната природа и наука (кои самите ја студираат и злоупотребуваат) и да им се остави на масата осакатена духовност од која е испумпана сржта на наукот. Затоа абрахамските религии како Јудеизмот и неговите две гранки Христијанството и Исламот се само агностицирани верзии наменети за масата да ја држат под контрола и да и пружат минимална светост. Тоа не значи дека нема и во тој свет благородни и просветени души, кои имаат чистина и светост меѓутоа суштината и јадрото на наукот е раздвоен и затоа се сведни генерално на ова ниво на кое се векови и не постигнуваат видни резултати. Искористени се овие абрахамски религии преку инквизиции и информативни војни да се уништи древната наука односно ведизмот, додека од друга страна темната елита и те како добро ја разбира и усвојува но за свои лични цели како што кажавме.

8

Оваа слика на Абрамовиќ од списанието ELLE практично сумира сè за што станува збор. Таа ја држи главата на козата покрај роговите (претставувајќи црпење на „моќ“ од Бафомет) додека носи црвен фустан (симболично за трансформативните сили на окултниот ритуал и жртвување).

Со децении, Абрамовиќ се дружеше со најистакнатите светски уметници, познати личности и политичари во настани што се проникнати со елементи на црна магија. Во последниве години, таа стана главно позната по тоа што го покани педофилот Џон Подеста на еден од нејзините настани со сосема контраверзно име: „Духовно готвење“ / “Spirit Cooking” што вклучува многу крв и други телесни течности. Еве едно видео кое датира од 1997 година, каде таа подготви ваков настан.

Абрамовиќ е позната и по тоа што организира масовно собирање со познати личности кои учествуваат во исмејуван канибализам.

spirit-cooking-2

Марина Абрамовиќ и Лејди Гага на настанот што се случи во Watermill Center во 2013 година. На оваа слика, тие стојат пред жена која лежи во како што изгледа во базен со крв. Гостите ја собираат таа крв со лажици за да ја изедат. Настанот беше наречен „Рајот на Ѓаволот“. Не можам да го надокнадам ова со други зборови.

132652001

Во друг настан на Марина Абрамовиќ, гостите носат лабораториски мантили како да се хирузи додека учествуваат во потсмевање на канибализам.

132652055-e1321287952650

На уште еден настан, организиран од Абрамовиќ, тортата според ликот на пејачката „Блонди“, Деби Хари, ја сече и им дава на гостите да ја јадат. Ако тоа е она што го прават на јавни настани, може само да се запрашаме што прават всушност зад затворени врати. Сите овие уметнички перформанси и забави се всушност само една модерна копија на настраните забави на Гај де Ротшилд кој веќе е починат. За кланот Ротшилд и за нивна моќ немам намера да зборувам. Доволно е да се каже дека се финансиски советници на Британското кралско семејство.

Rothschild’s financial advisory division is known to serve British nobility, including the British Royal Family. Past chairman Sir Evelyn Rothschild is the personal financial advisor of Queen Elizabeth II, and she knighted him in 1989 for his services to banking and finance.

576376_10150857909540699_249007619_n

На тие забави исто така може да се видат славни личност вклучително и Салвадор Дали. Можете слободно да погледнете дел од забавата на Ротшилд од 1972 година.

GALERIE+KRINZINGER

CUm97I6WEAErH7m

2016_45_abramovich_main

На што ве потсеќа оваа слика?

Секако на Минојската Змиска Божица!

Minoan-Snake-Goddess-2017-800px

Во овој фотографски магазин, Абрамовиќ стои пред манекенка на која и се изложени нејзините внатрешности.

A еве неколку уметнички дела кои испраќаат јасна порака на педофилија или жртвување на деца и бебиња согласно Вавилонскот Талмуд – светата книга на избраниот народ.

3482f12b651ae553d80269439ed53f9e

Marina-Abramovic-Vladkka-Detail

На оваа фотографија покажува точно кај бебето на месото каде се наоѓаат неговите над-бурбежни жлезди,  каде е сосема јасно дека тука се акумилира стравот на децата, каде настанува хормонална експлозија вибрирајќи ја крвта од силниот стрес од каде после се собираа тој извибриран екстрат за правењето на еликсирот на младоста за елитата познат како Адренохром. Марина Абрамовиќ  е родена 1946 година во Белград и има 73 години,  а нејзиниот младалачки изглед веројатно се должи на редовната конзумација на Адренохромот за кој се знае дека дава огромна виталност и делува како тоник против староста.

91yDlewq5PL

Што мислите, на што алудира оваа слика?

Да резимирам сè, на Твитер јасно се гледа поранешниот нејзин потпис AbramovicM666.

Всушност бројт или кодот 666 за нив представува шифрата на Сатурн. Сатанизмот е всушност Сатурнизам. Највеќе се манипулира со материјалните планетарни принципи на Марс (војна)  и на Сатурн (смрт) кои спаѓаат заедно со Раху и Кету во гуната на Темнина, однсно на санскрит Tamas (Sanskrit: तमस् tamas “darkness”) и имаат Ракшаса однсоно демонска природа. Венера и Меркур спаѓаат во Мануша (човечкиот) светот и се под контрола на страста Rajas, додека Јупитер, Месечината и Сонцето се под Deva (боженственa) контрола и се во гуната на доблеста.

932f0b4e183bd3381bb9f6e7480fe473

vedic-astrology-cosmic-number-aspect-direction-guna

Доколку сите аспекти се избалансирани имаме хармонија. Меѓутоа со злоупотреба на окултните науки овие телмудско-ционски секти стрикно алудираат на култот кон темниот аспект на Сатурн. Сетете се на канибалскиот мит за Сатурн што си ги јаде сопствените деца. 

Rubens_saturn

Oil Painting ‘Rubens Peter Paul – Saturn Devouring His Son , 1636

5

Mарина Абрамобиќ и Кристал Рен за Vogue ukraine august 2014 , Сатурн симболика

 

#Lockdown

FB_IMG_1587657248562

Tarot Card the Devil #15 (1+5 = 6)

На 24ти Јануар Сатурн влезе во Јарец а на 11 Мај Сатурн ќе биде ретрограден по ведска астрологија и таму на крај на Септември ќе биде повторно прогресивен. На 26-ти Јануар го жртвуваа Коби Брајант преку Јанус Импактот, но за тоа подетално во друг текст.  Затварањето и ограничувањето се атрибути на Сатурн.

SaturnSymbolMeaning

Симболот на Срп и Чекан – Сатурн

Март е латински (римски) израз што значи Војна, па одтука и англискиот збор за борбени вештини “martial arts”. До ден денес на француски месецот Март се нарекува планетата Марс. Овој збор води корен од богот на војната Марс. Инаку првиот пролетен месец Март е под влијание на соѕвездието Овен кој е под покровителство на планетата Марс. Па дури и од хеленската митологија Марс е таму Арес…а не случајно соѕвездието на Овен на англиски се нарекува Аries.Па дури и првата фирма на Ротшилд чии симбол бил Црвениот Штит (симбол на богот Марс) се викала M.A.R.S = Mayer Amischel Rotschild und Sone. Патем секоја планетарна енергија има своја светла и темна страна, па банкариве ја искористуваат темната страна и поврзување со цел да наметнат милитарно банкарство полно со превари и измами кои се типични за женскиот или материјалниот Марсов аспект на Шкорпијата.

LIPSOFTHOMAS_Guggenheim2005

marina-abramovic-homage-to-frida-kahlo-portrait-with-scorpion-800x800

img-marina-fig-6121859309956

1200px-Great_coat_of_arms_of_Rothschild_family.svg

Грбот на благородничкото семејство Ротшилд

Во Стариот Рим март бил нарекуван Martius, по името на римскиот бог на војната Марс. Всушност, овој месец се сметал за особено благопријатен за воени дејствија. Во Нордискста митологија Марс се нарекува Tiw и е прикажен како витез во црвена одора и во негова чест денот вторник e наречен – Tuesday додека кај старите словени овој бог бил познат како Јарило. А штитот кој го носи Тив од средновековните прикази е апсолутно истиот како грбот на Ротшилди.

IB_299_4to_Tyr

Screen-Shot-2020-04-14-at-5.26.31-AM

Марина Абрамовиќ и 4-тиот Барон Јакоб Ротшилд

leadilluminatiball2

The Pig King stands in a circle of cloaked women – a performance inspired by the orgy scenes in Eyes Wide Shut.

Честопати настанува забуна со магичниот квадрат на Сонцето, но согласно квадратот на Сатурн кога ќе се собере збирот на трите 15 + 15 + 15 = 1+5 , 1+5, 1+5 се добива 666. Сигилите и печатите на Сатурн исто така се употребувани насекаде. Пирамидата и окото се всушност негови симболи. Секако од филозовско гледиште станува збор за Алфа и Омега крајност. Тој владее и со соѕвездието на Водолијата како негова виша октава но и со неговиот материјален аспект Јарецот.

5aa234fa9b891a4d8a39732622008de4--seal-of-solomon-religious-text

За да го разбереме ова подлабоко ќе се повикам најпрвин на древните планетарни Ведските Јантри. За европските средновековн Камеa –  традиционалините магијски квадрати, сигили, печати и хиерархијски имиња  (талисмаснки цифрични квадрати) главната заслуга им ја должиме на Абот Тритемиус, Пјетро д’Абано и Хајнрих Корнелиус Агрипа кој потекнуваат од многу поранешни и непознати извори. Тие воглавном се пре-печатани во книгата – The Magus чии автор е Барет усвоени во херметичкиот ред Златна Зора во минатиот век.

800px-Heinrich_Cornelius_Agrippa00.jpg

Хајнрих Корнелиус Агрипа фон Нетесхајм (14 септември 1486 – 18 септември 1535) бил германски магиски, окултен писател, теолог, астролог, и алхемичар.За време на неговиот скитачки живот низ Германија, Франција и Италија работел како теолог, физичар, вештак и војник. Позната изрека од него: „Ништо не може да се скрие од мудриот и чувствителен, а неверниот и недостојниот не можат да ги научат тајните.“ Или: „Сите нешта кои се слични и поврзани, привлечени се едно кон друго преку нивната сила.“ Ова е познато и како закон за резонанца.

Untitled

Ова би било предолго да се објаснува и анализира во детали, но еве накратко што пишал Агрипа во врска со енергијата на планетите и нивните квалити и за тоа како можат да се употребат:

94118022_536745200362240_1160989888435191808_n

download (3)

Грбот на Шкотскиот дворец Балморал е очигледна копија на планетарниот печат на Сатурн. Oва е тој познатиот дворец за кој кружат информации и гласни што се поврзани со силување и ритуално убивање на деца. Не знам колку само склети нивни лежат под земјата на овој кралски дворец како што не известува Александар Ногу.

EVKfhvIUcAcdIAP

Queen-Elizabeth-at-the-Balmoral-Castle-1920x1406

61e16167645704160c423849150ed64a

Заклучок:

Симболика има во објавувањето на видео снимката објавена на Велики Петок каде црниот окултистист Марина зборува за постигнување бесмртност. Исто така, постои симболика во фактот дека основачот на оваа компанија е таму со помош на пандемијата за да изврши притисок врз глобалната вакцина која е комбинирана со уред за микрочип. Не е плодна имагинација за да поврзете неколку точки и да ја разберете основната филозофија што се случува во овој момент. Ако не го гледате и разбирате ова, добро, вие сте веројатно еден вид на сиромашно момче со очи широко затвори  од страна на Абрамовиќ … заслепени од окултната елита.

unnamed

923be9291764664a5f383b3189eaa315

Адам Волинец

Фотографија на Adam Volynets.

Related posts

Leave a Comment