Колумни

МИРКА ВЕЛИНОВСКА : ИМПЕРИЈАТА ВО ПЛАМЕН. НЕРОН ВОСКРЕСЕ! НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ!

Империјата во пламен. Нерон воскресе! Навистина воскресе!

Едно од имињата под кое дејствува овој вампир во 21 век е Џорџ Сорос. Сведок на ова ,,чудо,, кое го најавуваше истотијата на човештвото како негова собрана многумилениумска меморија, ете, со свои очи го виде и оваа наша генерација. Америка, посебната, црпнатата од нива, гори. Не попусто се вели ако сакаш да градиш иднина, мораш постојано да се потсетуваш на минатото. Што е обратно од советот кој во 2001-та ни го даваше амерот Крег Ратклиф, гласноговорникот на НАТО, задолжен за операцијата ,,Килибарна лисица,, советувајќи не нас Македонците:,,Не гледајте назад, туку само напред,,.

И тоа додека НАТО мафијашката и злосторничка платеничка банда на наши очи ја редизајнираше Македонија заедно со нивните УЧК платеници во прокси војна. И како секој темелен редизајн, злосторот немаше да успее ако во него не беше вклучен слојот политичка, експертутско- проститутска македонска авангарда. Вака скоцкан комплот на внимателно одбран и дресиран човечки отпад ни го роди рамковниот договор а ни го уништи Уставот и уставната преамбула. После тоа се одеше од лошо кон полошо и не доведе до каде што сме денес. Македонија и сите ние како Македонци да служиме за мајтап и презир.

Е, ама како Господ никој не е! Македоската непресушна ризница на многумилениумскакото народно искуство запишала: ШТО ЌЕ ОСТАВИШ ЗАД СЕБЕ, ЌЕ ГО СРЕТНЕШ ПРЕД ТЕБЕ! Фатум!Од ова нема бегање.

Таму сме почитувани мои Македонци! Ние, на бога не сме му згрешиле во ништо освен што за цело наше време им ја дававме довербата на недостојни, недоправени, гомносани политичари збрани во ѓоамити партии кои не тргуваат за свој профит со нивните моќни господари. Тоа не е наша маана, ами одлика на честити луѓе кои веруваат на зборот, заклетвата, превземената обврска и интегритетот. Гледате белким дека и нормалните американци одеднаш станаа ,,американчиња,, кои немоќно гледаат како вампириве им ја уништуваат нивната држава, а патем и својата империја. Оти фашист и деген не може да избега од својата природа, односно суштина.

Гледам цела недела како обичните Американци се чудат и не можат да разберат што ги снајде, кој им ги пали градовите, кој стои зад разулавените ,,протестанти,, кој ги организирал и што им е целта. Па да им кажеме ние паталците кои го пројдовме сето ова во неколку наврати. Џорџ Сорос, дечки! Срџа Поповиќ и неговата анархистичка конструлција ОТПОР во тесна кооперација со ЦИА, УСАИД, односно, Стејт департментот. Американската терористичка организација АНТИФА со нивниот главен симбол црна тупанка на црвена позадина кој стана партиски симбол и во Македонија и тоа на ,,левиот,, СДСМ во предвечерието на ,,нашата,, шарена куртон револуција. Нормално, организатор и координатор беше американскиот амбасадор Џес Бејли во содејство со Филип Рикер, а изведувачи на работите беа нашите отпораши – антифаши, односно, нашето одгледано и издресирано ,,џет-сет,, ГМО-НВО ѓубре.

Некои ги викаат цивилни, невладини активисти. Што не се. Тие се грижливо одгледани соросоидни бројлери. И во Македонија и во САД, и во Украина и во Русија и во Хонг Конг и во Британија и во Германија и во Грција и во Србија. Е тие и таквите, во 2015 и 2016 предводени од Владе Милчин, верен слуга на Џорџ Сорос, заедно со неговата истренирана и парично подмачкана дива анархистичка хорда и наша локална верзија на ,,угледни,, медиумски курви сокачарки со се СДС естаблишментот на чело со Зоран Црпко Заев, Радмила Кенди Шеќеринска, Оливер Спасовски, бодрени од Елеонора Каранфиловска, жена на оној Крег Ратклиф од 2001 и службеник во Пентагон, удрија на Македонија. Протестираа, тепаа, кршеа, палеа и мачкаа со боја споменици, објекти дење и ноќе. Она што сега го гледаат и не си веруваат на очи америве ние го одживеавме. Нивниот човечки отпад дејствува. И во Британија и во Канада и во Германија.

Тие го негуваат и го чуваат Сорос како експерт и финансиер на извозот на ,,револуции,, секаде каде ќе намисли американскиот империјален лидершип што е збирштина на вонсериски лудаци. Нивниот Калугула е мултиплициран вампир кој заседнува во Белата куќа. Бил Клинтон, Џорџ Буш па Барак Обама се последните вампирски трансформации по кои непланитано се појави Трамп. Тие со ЦИА и Станфорд на Џорџ Фридман го прибраа анархистот и социопат Срѓа Поповиќ, кој заедно со ,,филозофот,, Зоран Ѓинѓиќ и Драган Ѓилас го создадоа ,,отпор,, уште во 1992 година. И од тогаш сеат револуции и жнеат преврати и уништени држави.

Како треба да се распознаат овие гомна во дејство? Лесно е. Превземаат вкоренети симболи, им ја деконструираат ДНК и вбризгуваат срање кое издресирани безмозочни бројлерли го јадат, го дишат кога ќе им се каже, каде ќе им се каже, без да прашаат (кроки на Бранко Геровски кој е и прва виолина на преститутската филхармонија во Македонија), што би рекол антифашот, тврдокорен фашист деген, Фрчкоски и еминентниот цијашки ,,асет,, главниот газолижач на Филип Рикер и американската амбасада во Македонија, Сашо Ордановски. Американците имаат сега фашисти и афроамериканци. Македонците добија преку Сорос, УСАИД и НАТО за првпат фашисти а по вторпат балисти. Обете се рожба на Вашингтон.

Произведени се во нивни лаборатории за биолошко оружје кое го извезуваат ширум планетава преку Сорос и нивните амбасадори.Чудно мајката! Фирмава за извоз ,,СОРОС,, се активираше во центарот на Империјата по изборот на првиот американски претседател кој беше избран од американскиот народ, а не од партиите, односно, од политичкиот естаблишмент. Антифашиве со сиот свој габарит четири години се обидуваат да го ликвидираат Трамп кој многу таласа. Им најави дека ќе го суши мочуриштето кое им е животна средина. И ,,нормално,, дека на пет месеци пред избори, ќе пробаат со последни сили да го ликвидираат кога се претходно не им успеа. Затоа, за разлика од нас во Македонија кои знаеме што се случува и како ќе излезе на крај оваа работа ако нормалните Американци ги остават соросоидните политичари на републичко и федерално ниво напикани во институциите да си играат демократија, ги советуваме да си организираат самоодбрана додека е време.

Нека не ги чекаат политичарите да се скурдепсаат. Оти тоа не е можно. Нивна предност а наш хендикеп е што тие се вооружан народ. Нема друго освен немилосрдна борба со фашизмот секогаш и секаде. Наш македонски придонес во оваа антифашистичка борба би бил ако нашиве вешти хакери, интернетџии масовно ги испраќаат на американски адреси на угледни и интегритетни индивидуи видеата од шарената сорос револуционерна атака врз македонските национални симболи, паметници, дивеењето по скопските улици одбрени и координирани од амбасадорот Џес Бејли а предводени од немаскираните СДС водачи, заколнати соросови следбеници на чело со неговите поставени раководители, уважени и истакнати универзитетски професори коу ја истргувале честа и образот за американски грантови, наставници, судии и обвинители, божемни ,,меин стрим,,новинари, државна партиски вработена бирократија, учки преправени во божем луѓе, полиција раководена од цијашки домицилни агенти и безмозочен теледиригиран ,,активистички,, џган. Да ги бомбардираме со непобитни докази кои ќе им помогнат и на нормалните Американци да ја согледаат својата ситуација, да ја разберат и нашата која е дело на нивната империјална политика и така да станеме планетарна антифашистичка коалиција во нов свет со нови темелни вредности.

Колумна на Мирка Велиновска за Дудинка

Related posts

Leave a Comment