Македонија

Мирка Велиновска: Царовска се спрема за бегство во Канада(ВИДЕО)

Семејството на Мила Царовска купило куќа во Канада и нејзиниот сопруг и ќерка веќе се таму

Во емисијата Родински разговори, популарната новинарка и аналитичар, Мирка Велиновска рече дека Царовска планира да се исели во Канада заедно со семејството бидејќи таа многу добро знае како ќе заврши нејзината партија.

Таа исто така им порача на Радмила Шекеринска и Стојанче Ангелов заедно со Али Ахмети и неговата бивша терористичка организација ОНА, да облечат униформи и да се упатат на фронтовите ширум светот кои нивното омилено НАТО ги отвора и таму да ја покажат нивната сервилност кон таа воена организација.

Во три часовната емисија, Велиновска ги анализираше сите актуелни домашни и светски политички прилики.

Погледнете ја емисијата овде:

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!