Тенис

Нашата тениска надеж Калин Ивановски се пласираше во четвртфиналето на Вимблдон за јуниори

Нашиот најдобар млад тенисер Калин Ивановски се пласираше во четвртфиналето на Вимбдлон за јуниоти, откако дојде до голема победа над литванецот Едас Бутвилас со 2:0 по сетови 7:6, 7:6.

Во четвртфиналето треба да се сретне со победникот од мечот помеѓу британецот J. PINNINGTON JONES и бразилецот Joao Victor Couto Loureiro.

Related posts

Leave a Comment