Свет Тенис

Нео му порача на Надал: Никогаш нема да бидеш Ѓоковиќ

Keanu Reeves on the Keanussance: 'I'm glad to be having a revival' |  Toronto Sun

 

Јунакот на култниот серијал Матрикс, Кијану Ривс, се огласи по повод случувањата околу сагата со најдобриот светски тенисер во Мелбурн.

Тој му се обрати на Рафаел Надал со зборовите:

НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕШ КАКО ЃОКОВИЌ, испровоциран од шпанскиот тенисер, кој упати критики до својот српски риал и некогашен најдобар пријател

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!