Свет

„НЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА МИКРОЧИП ИМПЛАНТИ“ : Тениската легенда Марат Сафин сподели теорија на заговор со коронавирусот

Руската тениска легенда Марат Сафин посочи дека пандемијата на коронавирус може да биде изговор за масовно вметнување микрочипови кај луѓето.

 

„Мислам дека тие ги подготвуваат луѓето за„ чипирање “[микрочип импланти]“, рече Сафин (40) во изјава на Инстаграм .

„Во 2015 година, Бил Гејтс рече дека ќе имаме пандемија, дека следниот непријател е вирус, а не нуклеарна војна.

„Тие направија симулација на [економскиот] форум во Давос, како сето тоа би се одвивало. Не мислам дека Бил Гејтс е пророк, тој едноставно знаеше.

„Мислам дека со овој вирус ситуацијата не е како што ни се кажува, но луѓето веруваат во хорор приказните на ТВ.

„Некои луѓе веруваат дека цивилизацијата ќе заврши, не верувам во тоа. Наскоро ќе се занимаваме со чипови “, додаде Сафин, продолжувајќи го своето неконвенционално видување за тековната криза.

Двократниот освојувач на Гренд Слем дури посочи дека има сива елита што може да стои зад последните настани.

„Мислам дека има момци дури и поголеми од светските лидери кои се вистински мајстори на парите, господари на светот, тие можат лесно да ги свртат работите.

„Наречете ја како  влада во сенка, наречете ја како сакате. Мислам дека не знаеме дека тие постојат.

„Ротшилд и Рокфелер се добро познати имиња, но некој друг е зад нив“.

Сафин не е единствениот теоретичар на заговор што се појави за време на пандемијата „Ковид-19“, што доведе до скоро 2 милиони инфекции и околу 120.000 смртни случаи.

Во неодамнешно видео, поранешниот британски светски шампион во бокс Амир Хан обзнани идеја дека инсталацијата на 5G мрежите може да биде вистинската причина за појавата на „Ковид-19“.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!