Спорт

Новак Ѓоковиќ им ја честиташе победата на Македонските репрезентативци(ВИДЕО)

 

Најдобриот српски и светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, упати аудио честитка до македонските фудбалери за победата над Италија од 0:1. Освен честитките тој ги охрабри репрезентативците за мечот со Португалија велејќи дека останува уште еден чекор до пласман на СП.

Related posts

Leave a Comment