Свет

Ново воено злосторство на украинската војска во содејство со грузиските кучиња на војната: Ладнокрвна егзекуција на ранет руски војник!(ВИДЕО)

Снимка потопена со крв од егзекуција на ранет руски војник – извештаи (ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Вознемирувачко видео)

На интернет кружи вознемирувачко страшно видео од вооружени мажи кои најверојатно убиваат ранет, но сè уште жив руски војник кој лежи на пат во сопствената крв, а во близина има уште три тела со видливи дупки од куршуми во нивните глави, пренесува Раша Тудеј.

Може да се слушне двајца мажи како велат „Слава на Украина“ и „Слава на хероите“, еден од нив отворено пред камерата и очигледно истиот човек од клипот од 30 март со наслов: „Грузиската легија продолжува да им помага на Украинците во чистењето на регионот на Киев од „ослободителите“.

Двете видеа ги прикажуваат истите луѓе и се чини дека се направени на исто место во приближно исто време, со оклопно возило кое камерманот го нарекува „трофеј“

 

Related posts

Leave a Comment