Свет

Објавени првите снимки на рускиот авион : Медицинската помош пристигна во Њујорк (ВИДЕО)

Russian plane with coronavirus medical gear lands in U.S. after ...

Рускиот авион со медицинска опрема слета синоќа, веднаш по 22 часот по наше време, на аеродромот во Њујорк.

Опремата, според американската амбасада во Москва, ќе започне да се користи веднаш штом ќе поминат санитарните контроли.

Related posts

Leave a Comment