Фудбал

Одложени двата натпревари од полуфиналето на Купот на Италија

 Детали од претходниот натпревар на Наполи Фото: Танјуг / Кафаро / ЛаПресе преку АП

Вториот полуфинален натпревар помеѓу Јувентус и Милан беше одложен претходно

Полуфиналниот натпревар во Купот на Италија помеѓу Наполи и Интер денес е одложен  поради епидемијата на коронавирус.

Мечот требаше да се игра утре во Неапол.

Вториот полуфинален натпревар помеѓу Јувентус и Милан, кој требаше да се одигра вечерва, е одложен.

Related posts

Leave a Comment