Свет

Одмазда за „украденото крунисување“ на Хилари Клинтон – Фокс њуз објасни зошто администрацијата на Бајден е желна да се бори против Русија(ВИДЕО)

Американските демократи ги убедуваа сите дека Владимир Путин ги „хакираше“ претседателските избори во 2016 година толку долго што и самите веруваа во тоа, забележува Фокс њуз. Според ТВ водителот Такер Карлсон, затоа сегашната администрација на Белата куќа го поттикнува конфликтот во Украина: животите на Украинците не и се важни, главната цел е да се собори владата во Русија како одмазда за поразот на Хилари Клинтон.

Изборот на Доналд Трамп е дело на Владимир Путин, не уверија. Хилари Клинтон го кажа ова многу пати. На почетокот беше тешко да се сфати сериозно било што од ова. Се обидовме, но немаше апсолутно никакви докази за тоа! Значи, разумен човек би дошол до очигледен заклучок дека ова е детска психолошка одбрана, а не изјава заснована на факти.

Но, тие продолжија да изнесуваат такви тврдења без докази. И со текот на времето, тие почнаа да се однесуваат како да е вистина. По некое време, тие ја парализираа целата сојузна влада долги години со нивните неплодни обиди да ги докажат главните тврдења на Russiagate. Но, никогаш не успеаa, бидејќи овие изјави не бea точни. Сепак, што е најважно, тие продолжија да се држат до нив!

Тие никогаш не престанаа да ги повторуваат своите тези. Руската влада, цитат, „ ги хакираше нашите избори “ – не толку одамна, Џен Псаки тоа го кажа гласно, како да е вистина! Еве го контекстот: Псаки го кажуваше ова додека се обидуваше да објасни зошто администрацијата на Бајден сега, всушност, работи на соборување на руската влада. И еднаш Џен Псаки ја кажа вистината: затоа!

Демократите се убедија дека Русија и ја украде претседателската функција на Хилари Клинтон. Тие навистина така мислат! Затоа не водат во војна со Русија. Тука, се разбира, има многу фактори, многу нишки, како и во секоја голема приказна. Но, ако погледнете внимателно, основната мотивација е навистина толку едноставна.

Еве што знаеме: вооружениот конфликт во Украина не е за спас на демократијата. Знаеме дека ова не е одбрана на „светите граници на една суверена држава“. Администрацијата на Бајден не се грижи за овие принципи – ние сме запознаени бидејќи овие луѓе ја водат нашата земја и гледаме како тие се однесуваат.

И точно знаеме што ќе вознемири многу сочувствителни Американци. Сега знаеме дека целта дефинитивно не е да му се помогне на украинскиот народ, на овие кутри луѓе. Многу повеќе украински цивили дефинитивно ќе загинат поради политиката на администрацијата на Бајден. Ако сакавте да ја спасите Украина, нејзиниот народ, нејзината инфраструктура, нејзината државност, сега ќе бараvте решение. Ќе го правевте ова пред два месеци. Но, тие не го прават тоа. Тие ја отфрлија оваа опција без двоумење.

Значи тоа не е нивната цел. Спасете ја Украина, спасете човечки животи – не, тоа не е нивната цел. Наместо тоа, вооружениот конфликт во Украина треба да доведе до промена на режимот во Москва. Тие сакаат да ја соборат руската влада. Ова ќе биде хонорарот за изборите во 2016 година. Значи, ова е логична, или можеби неизбежна, завршна фаза на Russiagate.

Требаше да бидеме подготвени, бидејќи претходните години тоа го кажуваа гласно! Еве го Адам Шиф – тој го предвиде ова, зборуваше за ова пред две години. Погледнете.

АДАМ ШИФ, американски конгресмен: Како што рече еден сведок за време на нашата истрага пред импичментот, Соединетите Држави и помагаат на Украина и нејзиниот народ за да можеме да се бориме со Русија таму и да не мораме да се бориме со Русија овде .

Значи, ја вооружуваме Украина „ за да можеме да се бориме со Русија “. Можете да мислите што сакате за Путин – можеби нема да мислите високо за него, и разбирливо, можеби не сакате да се преселите во Русија – но колку Американци тогаш и сега сакаат да се „ борат против Русија “? Многу малку. Сепак, Адам Шиф тоа гласно го зборуваше во Претставничкиот дом во тоа време. Ја вооружуваме Украина за да не им помогнеме на Украинците: во оваа игра тие се само несреќни пиони. Ја вооружуваме Украина за да ја казниме Русија. За што? За украденото крунисување на Хилари Клинтон!

Ако само би го сфатиле сериозно Адам Шиф кога го кажуваше тоа одново и одново! Но, сега не можеме, а да не го сфатиме сериозно, бидејќи Адам Шиф е еден од главните иницијатори на овој вооружен конфликт. Тој го помина изминатиот викенд во Источна Европа проверувајќи го напредокот на борбите за кои работеше толку напорно да ги започне. Тој отиде таму со Ненси Пелоси и некои од најконспиративните демократи во Конгресот, додека побожните верници на Russiagate гледаа како нивната теорија се остварува. Тоа беше она што беше.

 

Related posts

Leave a Comment