Македонија

Одредена мерка притвор за Катица Јанева

 

Судијатата на преходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и ѝ одреди мерка притвор на шефицата на СЈО, Катица Јанева. Таа вечерва ќе биде пренесена во истражниот затвор во Шутка, но судијата се согласил, таа со полициска придружба утре да отпатува во Гевгелија на погребот на нејзината мајка.

Related posts

Leave a Comment