Свет

Општа тепачка во турскиот парламент поради Ердоган – ФОТО,ВИДЕО

Членовите на турскиот парламент се степаа додека се обраќаше претставникот на опозицијата Енгин Озкоч.

Фото: Танјуг / АП Фото

Енгин Озкоч претходно го критикуваше претседателот Ердоган за непочитување на војниците кои загинаа во Сирија.

Новинарот Абдула Бозкурт објави видео клип од инцидентот на Твитер.

На снимките се гледа дека десетици пратеници учествувале во оваа расправија и тепачка.

 

Фото: Танјуг / АП Фото

 

 

Related posts

Leave a Comment