Свет

Оставени хаубици, трснспортери, муниција.Украинските војници панично бегаат!

Руската армија окупираше база на периферијата на Бердјанск со воена опрема, артилерија и складишта за гориво, која беше напуштена од украинските безбедносни сили.

Специјалната операција на руските вооружени сили во Украина трае веќе 12 дена. Во нападот на украинските сили на Доњецк, уништена е станбена зграда, оштетено училиште.

Руското Министерство за одбрана потврди дека во Украина се развива биолошко оружје. Заврши третата рунда преговори меѓу Украина и Русија за полско-белоруската граница.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!